V Trnave sa bude od pondelka parkovať po novom, v centre bude drahšie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Autá, parkovisko, parkovanie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

V Trnave sa bude od pondelka 4. septembra parkovať podľa nového všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na území mesta.

Vyššie poplatky v centre

Vodiči musia rátať s vyššími poplatkami za parkovanie v centre, so spoplatnením parkovania v centrálnej mestskej zóne aj cez víkendy a so zriadením nových zón na parkovanie s označením D.

Zuzana Hrinková Siebenstichová z Mestského úradu v Trnave pre agentúru SITA potvrdila, že nové dopravné značenie v zónach, ktorých sa zmeny týkajú, bude v pondelok 4. septembra pripravené.

Nové nariadenie rieši aj zavedenie rezidentského parkovania v celom meste, rezidentské zóny sú však značené priebežne a začiatkom septembra žiadne ďalšie nepribudnú.

Zóna A a zóna B

V centrálnej mestskej zóne, ktorá je pre účely parkovania označená ako zóna A, sa po novom bude platiť počas týždňa od 08:00 do 22:00 a cez víkendy od 12:00 do 22:00.

Za hodinu parkovania tu vodiči zaplatia dve eurá, pri platbe cez SMS 2,20 eura. Zóny s označením B budú spoplatnené denne od 08:00 do 22:00, vodiči v nich budú za parkovanie platiť 60 až 80 centov.

Trnavčania, ktorí si vybavia rezidentské karty za jedno euro na rok, môžu v týchto zónach parkovať zadarmo.

Parkovanie v zóne C

Nové pravidlá budú platiť na parkovisku pred mestskou poliklinikou, ktoré je označené ako zóna C. Parkovanie tu bude spoplatnené cez pracovné dni od 07:00 do 19:00, pričom prvá hodina je zadarmo, za druhú hodinu zaplatia vodiči 50 centov a za každú ďalšiu jedno euro.

Do tejto zóny nebude možné po novom kúpiť si parkovaciu kartu, pre návštevníkov polikliniky by tak malo zostať viac parkovacích miest ako doteraz.

Nová zóna D

Novinkou od 4. septembra bude vytvorenie zóny s označením D, do ktorej budú zaradené parkoviská pred budovou Okresného úradu a na Kollárovej ulici pri Ružovom parku.

Platiť sa na nich bude denne od 08:00 do 22:00 jedno euro za hodinu, prostredníctvom SMS 1,20 eura.

Časové karty

Všeobecne záväzné nariadenie umožňuje využívať aj časové karty na tri mesiace, pol roka alebo rok, ktoré sú výhodné predovšetkým pre tých, čo parkujú v Trnave pravidelne.

Aj keď nové všeobecne záväzné nariadenie o dočasnom parkovaní nadobudne účinnosť 4. septembra, radnica už teraz avizuje jeho doplnenie, ktoré by mali schvaľovať poslanci na najbližšom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať