Regionálny expres z Trenčína do Bratislavy zrazil človeka, vlaky nabrali veľké meškanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlaky, koľajnice, železnice
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 15. apríla 8:03

Železničná osobná doprava na hlavnej trati medzi Bratislavou a Žilinou bola v nedeľu večer na úseku Cífer – Šenkvice prerušená 80 minút. Dôvodom mimoriadnej udalosti bola nehoda, keď tam regionálny expres z Trenčína do hlavného mesta zrazil osobu na koľajniciach.

Premávku na spomínanom traťovom úseku sprejazdnili o 20:00, vlaky však nabrali výrazné meškania. Samotný vlak REX, ktorý zrazil človeka v koľajisku, mal odchod z Trenčína 17:41 a do Bratislavy mal prísť pôvodne krátko po 19:00. Aktuálne pred 22:30 mal v hlavnom meste oneskorenie skoro tri a pol hodiny.

Rýchlik zo Žiliny meškal 80 minút

Osobný vlak z Trnavy do Bratislavy v čase nehody meškal z Cífera viac ako dve hodiny. Viaceré iné vlaky podľa železničiarov mali oneskorenie takmer alebo viac ako hodinu. Dva expresy z Košíc do hlavného mesta, kam mali doraziť po 19:30 a 20:30, meškali z Trnavy viac ako hodinu, resp. z Cífera cez pol hodinu.

Rýchliky na linke Bratislava-Nové Mesto – Prievidza a opačne hlásili oneskorenie z Pezinka nad 50 minút a opačne z Trnavy skoro 50 minút. Rýchlik zo Žiliny do metropoly sa oneskoril z Trnavy 80 minút, rýchlik z Bratislavy do Púchova už z bratislavskej Rače takmer 50 minút.

Odrieknuté vlaky

Vlak REX z hlavného mesta do Trenčína meškal z Pezinka skoro hodinu, ďalší spoj na tejto linke už na začiatku cesty nabral asi hodinové oneskorenie pre meškanie obratového vlaku a neskôr ho národný osobný dopravca odriekol v úseku Bratislava – Trnava.

Zrušil aj opačný spoj z Trenčína do Bratislavy medzi Trnavou a hlavným mestom. Osobný vlak z Bratislavy do Trnavy už na začiatku meškal viac ako hodinu. ZSSK ešte predtým odriekla dva osobné vlaky medzi Bratislavou a Trnavou v celom úseku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať