Vlaky na západnom Slovensku jazdia s obmedzeniami, cestujúci môžu využiť náhradnú autobusovú dopravu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ZSSK, vlaky
Foto: ilustračné, SITA/Nina Bednáriková.
Tento článok pre vás načítala AI.

V železničnej doprave sú aj v týchto dňoch obmedzenia pre úpravu infraštruktúry v rôznych regiónoch. Cestujúci napríklad na západnom Slovensku v okolí Trnavy, Partizánskeho a Zlatých Moraviec môžu využiť náhradnú autobusovú dopravu.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na svojom portáli informovala o predpokladanom meškaní vlakov dotknutých výlukou v trvaní 15 a 20 minút, ale pri väčšom meškaní nezaručuje čakanie prípojných vlakov.

Úsek Trnava – Sereď

Na úseku Trnava – Sereď sa obmedzenie 3. a 4. apríla týka šiestich osobných vlakov jazdiacich na linke medzi Trnavou a Galantou. Ide o spoje s odchodmi zo Serede do Trnavy 8:10, 10:10, 12:10 a z Trnavy opačne 9:35, 11:35, 12:35.

Náhradná doprava vedie po trase Trnava – Križovany nad Dudváhom – Sereď. Úsek Trnava – Sereď má 15 kilometrov, je súčasťou trate Trnava – Galanta dlhej 28 kilometrov.

Výluka v okrese Partizánske

Výluka je aj na dvoch úsekoch v okrese Partizánske. V stredu na úseku Veľké Bielice – Chynorany a vo štvrtok na úseku Veľké Uherce – Žabokreky nad Nitrou sa vzťahuje na šesť osobných vlakov premávajúcich medzi Prievidzou a Topoľčanmi.

Obmedzenie na týchto úsekoch platí aj pre tri rýchliky na linke Bratislava-Nové Mesto – Prievidza a späť a jeden rýchlik z Prievidze do Leopoldova. Výluka na oboch úsekoch trvá za vlaky s odchodmi takmer od 8:00 zhruba do 12:00.

Autobusová doprava za vlaky je zabezpečená na trasách Veľké Bielice – Žabokreky nad Nitrou – Chynorany a Veľké Uherce – Partizánske – Veľké Bielice – Žabokreky nad Nitrou. Úseky Veľké Bielice – Chynorany a Veľké Uherce – Žabokreky nad Nitrou majú 6 a 9 kilometrov, sú na trati Nové Zámky – Nitra – Prievidza v dĺžke 113 kilometrov.

Úsek Zlaté Moravce – Vráble

Na úseku Zlaté Moravce – Vráble sa obmedzenie 3. a 5. apríla vzťahuje na dva osobné vlaky. Ide o ranný spoj na linke Nové Zámky 8:33 – Vráble 9:43 – Zlaté Moravce 10:04 a popoludňajší spoj Zlaté Moravce 13:44 – Vráble 14:06 – Šurany 14:43.

Náhradná doprava má trasu Vráble – Nová Ves nad Žitavou – Slepčany – Tesárske Mlyňany – Zlaté Moravce. Úsek Zlaté Moravce – Vráble meria 16 kilometrov, nachádza sa na konci trate Nové Zámky – Zlaté Moravce s dĺžkou 51 kilometrov.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Železničná spoločnosť Slovensko