Železničná spoločnosť Slovensko je najlepším zamestnávateľom v sektore, sú za tým viaceré dôvody

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
železnice, vlak, rušňovodič
Foto: archívne, SITA/Milo Fabian
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) získala prvenstvo v ankete spoločnosti Profesia Najzamestnávateľ roka 2023 v kategórii Doprava a logistika. Národný vlakový osobný dopravca informoval, že toto ocenenie dosiahol prvýkrát pre stabilné pracovné podmienky, konkurencieschopné platy, rôzne výhody zamestnancov, ako aj ich vzdelávanie a rozvoj. Pred rokom v uvedenej kategórii obsadil druhé miesto.

Ľudia na prvom mieste

Generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa to označil za potvrdenie ich pozície lídra v sektore dopravy a logistiky na Slovensku.

„V tomto momente je pre nás kľúčové nielen oslavovať tento úspech, ale aj aktívne hľadať nových kolegov, konkrétne rušňovodičov a elektromechanikov, ktorí sa pridajú k nášmu tímu a budú s nami napĺňať poslanie osobnej železničnej dopravy,“ uviedol Helexa. Ako dodal, v ZSSK budú vždy ľudia na prvom mieste.

ZSSK podľa Dominika Drevického z odboru komunikácie pokračuje v budovaní značky a nastavenej stratégii na prilákanie nových zamestnancov a udržanie si súčasných kolegov viacerými pracovnými výhodami a podmienkami.

Kategória Doprava a logistika

Dopravca vlani vyplatil všetkým svojim zamestnancom, mimo vedenia spoločnosti, dvakrát jednorazovú odmenu vo výške 600 eur a zvýšil im mzdy o 150 eur. Štátna spoločnosť má približne 5,5-tisíca zamestnancov, o štyristo menej ako pred pandémiou, pričom ich priemerná mzda vzrástla z viac ako 1 200 eur v roku 2019 zhruba na 1 700 eur.

V kategórii Doprava a logistika v ankete Najzamestnávateľ roka 2023 sa o umiestnenie uchádzalo 24 účastníkov. Na druhom mieste skončila Národná diaľničná spoločnosť (NDS) a na treťom prepravná spoločnosť Packeta.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dominik DrevickýPeter Helexa
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)PacketaZSSK Železničná spoločnosť Slovensko