Železničné odbory žiadajú riešiť kritický stav železníc, kompetentných pozývajú za okrúhly stôl

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
DOPRAVA: Rekonštrukcia železničných nástupíšť
Foto: ilustračné, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Odborová asociácia výpravcov a dispečerov (OAVD) a Federácia strojvodcov SR (FS SR) opätovne žiadajú kompetentných o riešenie kritického stavu železníc. Tristný stav sa podľa nich netýka už len dopravnej infraštruktúry, ale aj výrazného nedostatku zamestnancov.

Pozvánka k okrúhlemu stolu

Z tohto dôvodu pozývajú odborári za okrúhly stôl ministra financií, ministra dopravy, zástupcov Útvaru hodnoty za peniaze MF SR, ale aj Asociáciu železničných dopravcov Slovenska a vedenia Železníc Slovenskej republiky, Železničnej spoločnosti Slovensko a Železničnej spoločnosti Cargo. Stretnutie sa uskutoční 5. marca v Bratislave.

Situáciu treba riešiť čím skôr

Odborári upozorňujú, že problematika financovania železničného sektoru musí byť riešená čo najskôr.

„Sme pripravení vedeniu rezortu dopravy a železničným podnikom pri hľadaní finančných prostriedkov ponúknuť aktívnu spoluprácu na zvyšovanie miezd kľúčových zamestnancov a vytvorení funkčnej personálnej politiky v železničnom sektore,“ uviedol prezident OAVD Jozef Chovanec. Ako doplnil prezident FS SR Dušan Kaša, chcú byť informovaní o návrhoch riešenia terajšieho stavu už nie iba v oblasti dopravnej infraštruktúry a financovania, ale aj kritického nedostatku zamestnancov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan KašaJozef Chovanec
Firmy a inštitúcie A.s.Asociácia železničných dopravcov SlovenskaFederácia strojvodcov Slovenskej republikyOdborová asociácia výpravcov a dispečerovÚtvar hodnoty za peniaze (ÚHP)Železnice Slovenskej republiky (ŽSR)Železničná spoločnosť Cargo SlovakiaZSSK Železničná spoločnosť Slovensko