Zmena času sa dotkne aj rýchlikov Zemplín a medzištátneho vlaku Slovakia, do cieľovej stanice prídu o hodinu neskôr

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlaky, vlak, vozeň
Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková.
Tento článok pre vás načítala AI.

Tri nočné diaľkové vlaky budú ovplyvnené prechodom na letný čas, z tohto dôvodu prídu do cieľovej stanice o hodinu neskôr.

Čas sa posúva dopredu

Stane sa tak cez víkend v noci zo soboty 30. marca na nedeľu 31. marca, kedy sa čas posúva o jednu hodinu dopredu, konkrétne z druhej na tretiu hodinu ráno.

Dotknuté vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) pôjdu plynule podľa cestovného poriadku. „Čas ich jazdy sa nezvýši, aj keď zmena času spôsobí ich oneskorenie,“ informoval hovorca národného vlakového dopravcu Dominik Drevický.

ZSSK preto prosí cestujúcich, aby s uvedeným počítali pri plánovaní svojich ciest.

Náhradná autobusová doprava

Prechod na letný čas sa týka medzištátneho nočného vlaku Slovakia na linke Humenné 19:10 – Praha hl. n. 7:48, ako aj dvoch domácich nočných rýchlikov Zemplín na trasách Humenné 21:30 – Bratislava hl. st. 5:33 a Bratislava hl. st. 22:27 – Humenné 6:50.

Na úseku Michalovce – Humenné a späť je zavedená náhradná autobusová doprava pre pokračujúcu elektrifikáciu trate Bánovce nad Ondavou – Humenné.

„Na tratiach susedných železníc budú podobne ovplyvnené jazdy nočných vlakov. Vlaky, ktoré vchádzajú na Slovensko po 3:00, pôjdu už podľa letného času,“ dodal Dominik Drevický.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko