Naše deti naďalej trpia a Kočner sa smeje. Kušnírová dúfa, že rozhodnutie zvráti najvyšší súd

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice
Matka Martiny, Zlatica Kušnírová prichádza na pojednávanie s Marianom Kočnerom, Alenou Zsuzsovou a Tomášom Szabom v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Pezinok, 3. september 2020. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej, dúfa, že Najvyšší súd SR štvrtkové rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zvráti.

Povedala to vo štvrtok pred budovou súdu po vynesení rozsudku. „Dúfam, že na Najvyššom súde SR sedia správni sudcovia a učinia spravodlivosti za dosť, pretože týmto rozhodnutím naše deti naďalej trpia a Marian Kočner sa smeje.“

V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka dnes ŠTS obžalovaného Mariana Kočnera ako aj Alena Zsuzsovú oslobodil. Za vinného uznal Tomáša Szaba, ktorý je tiež vinný z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. Za tieto skutky mu súd uložil trest 25 rokov väzenia.

Súd uznal Kočnera za vinného z nedovoleného ozbrojovania v súvislosti s nábojmi, ktoré u neho zaistili pri jednej z domových prehliadok. Tento skutok obžalovaný priznal na začiatku procesu. Szabó je takisto vinný pre rovnaký skutok, konkrétne pre zadováženie zbraní na vraždu Kuciaka a Molnára a tiež pre neoprávnenú držbu munície. Vinný je tiež z porušovania domovej slobody. Verdikt súdu nie je právoplatný.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján KuciakJozef KuciakMarián KočnerMartina KušnírováPeter MolnárTomáš Sz.Zlatica Kušnírová
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR