Europoslanec Štefanec podporil protesty farmárov, vidí nedostatky zo strany Únie, ale aj zlyhanie slovenskej vlády

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Ivan Štefanec
Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH). Foto: archívne, SITA/ Jakub Julény
Tento článok pre vás načítala AI.

Europoslanec Ivan Štefanec (KDH) reagoval na stretnutie rady ministrov pôdohospodárstva v Bruseli, aby podporil protesty slovenských farmárov aj ako vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane.

Ako uviedol, v prípade Slovenska vníma okrem nedostatkov zo strany Európskej únie aj závažné pochybenia slovenskej vlády voči malým farmárom.

„Je to obrovský škandál, že slovenskí malí farmári ešte stále nedostali vyplatené dotácie z Európskej únie, na ktoré majú nárok. Ide tak o zásadné zlyhanie slovenskej vládnej exekutívy a Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), ktorá ich problémy ignoruje. Malí farmári na Slovensku dlhodobo čelia existenčným problémom, preto na túto nepriaznivú situáciu a na zlyhania PPA upozorňujem aj na európskej pôde. Európske peniaze mali mať už dávno na svojich účtoch,“ povedal Štefanec.

Agentúra SITA požiadala o stanovisko Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktoré uviedlo, že nebude komentovať vyjadrenia europoslanca.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Ivan Štefanec
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRPPA Pôdohospodárska platobná agentúra