Medveď sa pohyboval po cyklistickom chodníku, mesto vyzýva k opatrnosti a prijalo opatrenia (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď, cyklotrasa, Svit
Medveď sa pohyboval po cyklistickom chodníku vo Svite. Foto: www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Mesto Svit vyzýva návštevníkov cyklistického chodníka i blízkych lokalít či častí na okraji lesa k opatrnosti, okolo 16:00 na cyklochodníku spozorovali medveďa.

Nachádzal sa v časti od Svitpacku smerom na západ. Samospráva o tom informuje na svojej internetovej stránke, kde zverejnila aj fotografiu.

Medvedice vyvádzajú mladé

Po nahlásení prijalo mesto okamžité opatrenia, bezodkladne bol informovaný Zásahový tím medveďa hnedého, ako aj zásahový tím medveďa hnedého Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade.

Mestská polícia zvyšuje nočné hliadkovanie v nahlásenej oblasti a ďalej upozorňuje, aby ľudia počítali pri svojich výletoch a túrach v blízkych lesoch s možným výskytom medveďa. „Je obdobie zobúdzania sa medveďov a vyvádzania mladých jedincov medvedicami,“ pripomenula.

Správne nakladanie s odpadom

Vzhľadom na možný pohyb jedincov medveďa hnedého v intraviláne mesta a v jeho blízkom okolí mesto zároveň upozornilo na správne nakladanie s komunálnym odpadom a bioodpadom.

„Nezabezpečený a ľahko dostupný odpad obsahujúci zvyšky jedla predstavuje pre medveďa jednoduchý zdroj obživy,“ dodalo.

V prípade zisteného výskytu je podľa samosprávy potrebné kontaktovať políciu na telefónnom čísle 158, prípadne mestskú políciu na číslach 052/7756 026 a 0905 636 715, ako aj Zásahový tím medveďa hnedého – sever 0903 201 978.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Zásahový tím pre medveďa hnedého