V okrese Kysucké Nové Mesto vyhlásili mimoriadnu situáciu, po útoku medvedice zvýšili počet hliadok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď hnedý
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Od pondelkového popoludnia je v okrese Kysucké Nové Mesto vyhlásená mimoriadna situácia z dôvodu rizika potenciálneho stretnutia synantropných medveďov v intraviláne miest a obcí.

Vyhláseniu mimoriadnej situácie Okresným úradom v Kysuckom Novom Meste predchádzalo zasadnutie krízového štábu zvolané po víkendovom útoku medvedice na 34-ročného muža na turistickom chodníku pri obci Povina.

Záchranné práce

V zmysle vyhlášky o mimoriadnej situácii budú príslušné zásahové tímy pre medveďa hnedého a poľovnícke združenia vykonávať záchranné práce a zintenzívni sa aj činnosť hliadok štátnej a mestskej polície.

„So svojimi kolegami vo vedení mesta sme konzultovali tieto bezpečnostné opatrenia s miestnym poľovníckym združením, v dôsledku čoho sa zvýši počet poľovníckych a policajných hliadok v obytných zónach mesta,“ uviedol primátor Kysuckého Nového Mesta Marián Mihalda.

Pohybujte sa v skupinách

Ten zároveň apeluje na obyvateľov, aby až do odvolania mimoriadnej situácie zbytočne nevyhľadávali miesta potenciálneho kontaktu s medveďom.

„Pri nevyhnutnom pobyte v extravilánoch obcí, najmä v oblasti Kysuckej vrchoviny, je odporúčané sa pohybovať v skupinách, hlasno sa rozprávať alebo upozorňovať na svoj pobyt v lesoch,“ dodal Mihalda.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marián Mihalda
Firmy a inštitúcie Zásahový tím pre medveďa hnedého