Kde kúpiť vianočný stromček? Štátne lesy ich predávajú na rôznych miestach

Predaj stromčekov
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Lesy Slovenskej republiky ponúknu na predaj stovky vianočných stromčekov. Pre záujemcov majú pripravených viacero druhov zo slovenských lesov. Informujú o tom Lesy SR v tlačovej správe.

„Naše stromčeky pochádzajú z plantáží a ich kvalite zodpovedá aj cena, ktorá sa tento rok pohybuje od 15 do 30 eur za kus. V ponuke sú smrek omorikový, smrek pichľavý a jedľa nordmannova (kaukazská),“ uviedla Katarína Chválová, poverená vedením ekonomicko-obchodného úseku Semenoles.

Stromčeky budú na predaj v odštepných závodoch Lesov SR Beňuš v okrese Brezno, Čadca, Čierny Balog v okrese Brezno, Liptovský Hrádok, Revúca, Slovenská Ľupča v okrese Banská Bystrica, Šaštín v okrese Senica, Topoľčianky v okrese Zlaté Moravce, Žilina, ako aj v špecializovanom semenárskom Odštepnom závode Semenoles v Liptovskom Hrádku a v strediskách Čermošná (obec Krásnohorská Dlhá Lúka v okrese Rožňava), Hladomer (obec Lovce v okrese Zlaté Moravce) a Šajdíkove Humence v okrese Senica. Vianočné stromčeky sa budú predávať začiatkom decembra, v niektorých odštepných závodoch predaj potrvá do 22. decembra.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Katarína Chválová
    Firmy a inštitúcie Lesy SR