Medveď napadol a dohrýzol 20-ročného mladíka, zásahový tím spustil pátranie

Medveď
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 7. júla, 11:13

V obci Háj pri Turčianskych Tepliciach zaútočil medveď na 20-ročného muža. Ako informoval hovorca Ministerstva životného prostredia SR Tomáš Ferenčák, na miesto už dorazil zásahový tím Štátnej ochrany prírody, ktorý po medveďovi pátra a po jeho nájdení medveďa usmrtia.

Mladík je mimo ohrozenia života

Medveď mladíkovi dohrýzol obe ruky, pričom zranenia si vyžiadali ošetrenie v nemocnici.

„V tejto chvíli je najdôležitejšie, že mladý muž je mimo ohrozenia. Štátna ochrana prírody robí maximum, aby problémového medveďa vypátrala,“ uviedol minister životného prostredia Milan Chrenko.

Žiadosti jeho otca boli roky ignorované

Šéf envirorezortu sa spojil s rodinou poraneného mladého muža a vyjadril ľútosť nad celou situáciu. Otec poškodeného ministrovi v rozhovore spomenul, že sedem rokov boli ignorované jeho žiadosti o náhradu škôd spôsobených medveďom na hospodárskych zvieratách.

„Minister inicioval preverenie postupu príslušného okresného úradu v danej veci, nakoľko v prípade škôd spôsobených chráneným živočíchom náleží adekvátna kompenzácia,“ doplnil hovorca envirorezortu.

Útok medveďa pre agentúru SITA potvrdila aj hovorkyňa ŠOP SR Kristína Bocková. „Zásahový tím pre medveďa hnedého je na mieste a v spolupráci s miestnou samosprávou a poľovným združením dohľadáva medveďa, ktorý bude po nájdení usmrtený,“ uviedla Bocková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan ChrenkoTomáš Ferenčák
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SRŠOP Štátna ochrana prírody