Medveď priamo v dedine roztrhal a zožral barana. Všetko oplotené, čo mám ešte robiť? sťažuje sa majiteľ

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď hnedý
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Neďaleko Prievidze v obci Poruba útočil v pondelok 6. mája v skorých ranných hodinách medveď. Ako informovala TV Joj vo svojej reportáži na stránke Noviny.sk, priamo za rodinnými domami roztrhal a zožral barana.

„Ráno sem prídem s krhličkou ako každé ráno a už tu boli ľudia, už vedeli, že medveď bol vnútri a roztrhol mi jedného barančeka trojmesačného,“ povedal majiteľ pre televíziu.

Nejde o jediný prípad

Barana odtiahol do neďalekého poľa, kde ho zožral. Už mu v minulosti šelma raz roztrhala ovce, ale na druhom konci dediny. Preto ich presunul do záhrady za rodinným domom. Prišiel však aj sem.

„Všetko oplotené, čo ešte mám robiť? Proti zlodejom tu mám zámok, ale toto pre nich neplatí. A ešte chlpy sú tu,“ sťažuje sa dotknutý majiteľ, ktorému zničil medveď plot. Nejde však o jediný incident.

V okolí nainštalovali fotopasce

Z toho dôvodu Zásahový tím pre medveďa hnedého Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR nainštaloval v blízkom okolí fotopasce a lokalitu bude monitorovať.

„Zásahový tím pre medveďa hnedého ŠOP SR – tím Ponitrie bol na mieste, vykonal obhliadku lokality a potvrdil škodu spôsobenú medveďom hnedým. ŠOP SR má zároveň s miestnym poľovníckym združením podpísanú aj zmluvu o spolupráci, na základe ktorej spoločne navrhnú ďalší postup,“ uviedla manažérka pre komunikáciu ŠOP SR Kristína Bocková.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ŠOP Štátna ochrana prírodyZásahový tím pre medveďa hnedého