Minister Budaj vždy kupuje živý stromček, zanecháva menšiu ekologickú stopu

Ján Budaj
Minister životného prostredia Ján Budaj. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Živý vianočný stromček zanecháva menšiu ekologickú stopu. Pre agentúru SITA to uviedol minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO). Šéf envirorezortu preto každý rok kupuje na Vianoce živý stromček.

„Vždy kupujem živý stromček. Je magické, že raz do roka si ľudia nosia domov kus lesa, ktorý im doma vonia. Zároveň si myslím, že sme sa týmto spôsobom naučili si vyvolať nejakú atavistickú pamäť na časy, keď sme tým voňavým živičnatým drevom všade kúrili a na tej čečine možno aj spali. A preto možno máme v pamäti, že to nie je len o Vianociach, ale je to aj čosi pradávne a živočíšno-ľudské z čias, keď sa ešte ani nespievala Tichá noc,” povedal pre agentúru SITA Budaj.

Na štedrovečernom stole v jeho rodine nesmie chýbať kapustnica a tradičný kapor. „Každý rok sa pokúšam zvládnuť kapra, vrátane jeho pečenia. Ale keďže je to len raz ročne, vždy je novým dobrodružstvom, či sa mi to podarí. Hoci to naozaj nie je kulinárska záhada, faktom je, že niekedy mi to nevyjde,“ poznamenal s úsmevom.

Šéf envirorezortu sa snaží každý rok ísť na polnočnú omšu, ktorá podľa neho v strednej Európe patrí k silným momentom roku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Budaj
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SR