Medveď na sídlisku vystrašil ľudí, jeho stopy mali byť aj na ihrisku základnej školy (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď vo Zvolene
Foto: www.facebook.com www.gettyimages.com - koláž SITA Náš Vidiek.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 17. apríla 18:04

Na sídlisku Zlatý Potok vo Zvolene videli medveďa. Video z 15. apríla, ktoré má už viac ako 200 zdieľaní a desiatky komentárov, bolo zverejnené na sociálnej sieti Facebook.

„Ale toto asi sranda nie je, tu to nie je v lese, ale pri panelákoch,“ píše pani zhrozene v komentári a pokladá si otázku, či sa to nijako nerieši, či sa čaká, kým sa niekomu niečo stane. „V sobotu sme tade išli zo záhradky o 21:00, tak sme ho stretli na nejakých 20 metrov od nás, ale našťastie sa otočil a vošiel do kríkov,“ pridáva sa do debaty ďalší pán.

Pod príspevkom sú aj ďalšie fotky a videá. „Po ihrisku 6. základnej školy pobehoval,“ napísala v komentároch pani s tým, že fotku jeho stôp urobila dcéra v stredu cestou zo školy. Svoj „zážitok“ pridala aj ďalšia, že ho videli na parkovisku na konečnej autobusov vo štvrtok okolo piatej ráno.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Správu o výskyte medveďa na Zlatom Potoku už zverejnilo aj mesto. „Prosíme obyvateľov, aby boli obozretní najmä v skorých ranných a neskorých večerných hodinách, aby pri prípadnom venčení psov nezachádzali ďaleko a nepúšťali ich navoľno,“ píše na sociálnej sieti Facebook s tým, že lokalitu monitorujú mestská aj štátna polícia, zásahový tím pre medveďa hnedého a poľovné združenie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Zásahový tím pre medveďa hnedého