Na trh vstupuje nová spoločnosť Corteva Agriscience

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Soybean 1831704_1920.jpg
Sója, ilustračná snímka. Foto: Pixabay.com/1737576

Spoločnosť Corteva Agriscience oznámila, že úspešne dokončila odštiepenie od koncernu DowDuPont a stala sa úplne nezávislým subjektom. „Každý akcionár koncernu DowDuPont získal namiesto troch akcií tohto koncernu držaných ku dňu 24. mája 2019, keď sa skončilo obchodovanie, jednu kmeňovú akciu Cortevy. Zároveň akcionári dostanú ešte hotovostnú výplatu za zlomkové akcie Cortevy. Kmeňové akcie novej spoločnosti sa na newyorskej burze cenných papierov (NYSE) začnú pod označením CTVA obchodovať už dnes,“ informovala v pondelok spoločnosť, ktorá je svetovým lídrom dvoch rozsiahlych oblastí, a to ponuky osív a ochrany plodín.

Spoločnosť Corteva Agriscience pôsobí vo viac než 140 krajinách sveta a jej čistý obrat v roku 2018 dosiahol 14 miliárd amerických dolárov. Spoločnosť má viac ako 150 výskumných a vývojových zariadení a produkuje viac ako 65 účinných látok. Corteva Agriscience sa v poľnohospodárskom sektore profiluje ako poskytovateľ ponuky osív a prípravkov na ochranu plodín. „Sme svedkami vzniku poľnohospodárskej spoločnosti úplne nového typu. Ide o spoločnosť, ktorá je schopná zaujať poľnohospodárov svojou ponukou komplexných riešení, ktoré potrebujú pre udržateľný a dlhodobý rast a zaistiť im vyššiu ziskovosť,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Corteva Agriscience Jim Collins.

Spoločnosť Corteva Agriscience ponúka poľnohospodárom na celom svete komplexné portfólio produktov a služieb na maximalizáciu výnosov a ziskovosti. Corteva Agriscience bola pôvodne poľnohospodárskou divíziou koncernu DowDuPont. Od 1. júna 2019 ide o plne nezávislú spoločnosť s verejne obchodovanými akciami.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať