Začal sa Agrokomplex 2022, láka na bohatý program (foto)

NITRA: Poľnohospodárska a potravinárska výstava
Sprava: Poverený riaditeľ výstaviska Agrokomplex Vladimír Koppan, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan a predseda vlády SR Eduard Heger počas otvorenia 47. ročníka medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex, ktorá prebieha v dňoch 18. až 21. augusta 2022 na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Nitra, 18. august 2022. Foto: SITA/Martin Havran
  • aktualizované 18. augusta 2022, 15:48

Nitra sa už po 47-krát stáva hlavným mestom poľnohospodárstva a potravinárstva. Výstava Agrokomplex sa začína už vo štvrtok a potrvá až do nedele 21. augusta 2022.

Workshopy a diskusie

Po dvojročnej pauze Národné Výstavisko opäť ožije a pribudnú aj novinky z poľnohospodárstva, potravinárstva, chovu hospodárskych zvierat a trendov v technike, uviedol rezort pôdohospodárstva v tlačovej správe.

Na Výstavisko prichádza so svojimi exponátmi 416 vystavovateľov a deväť národných poľnohospodárskych a potravinárskych zväzov.

Verejnosť čakajú workshopy, diskusie s odborníkmi, prednášky, odborné poradenstvo a kultúrny program.

Westernové predstavenia

Uskutoční sa aj 15. Národná výstava hospodárskych zvierat, kde sa prezentujú jednotlivé chovateľské zväzy a združenia so šampiónmi vo svojich kategóriách.

Okrem toho budú aj westernové predstavenia jazdy koní, záprahy či vystúpenie koní z Národného žrebčína v Topoľčiankach. Výnimočnou udalosťou Agrokomplexu bude Celoštátna poľovnícka výstava s medzinárodnou účasťou „Poľovníctvo a príroda 2022“, ktorá sa uskutočňuje raz za päť rokov.

Slovenská poľovnícka komora odprezentuje 1 200 trofejí, jej súčasťou sú súťaže vo varení, sprievodné prednášky a diskusie. Celý program Agrokomplexu je zverejnený na ich stránke.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRSPK Slovenská poľovnícka komora