Ochranári a poľovníci rokovali o problémových medveďoch, situácia je vraj vyhrotená a politicky manipulovaná

Medveď na ceste
Medveď sa dostal na cestu popod zvodidlá. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

S cieľom nadviazať spoluprácu medzi pracovníkmi Zásahového tímu medveďa hnedého a poľovníckymi subjektmi pri riešení problémových jedincov medveďa hnedého sa v stredu uskutočnilo rokovanie poľovníkov a štátnych ochranárov.

Riešenie problémových jedincov

V Dome poľovníkov v Bratislave rokovali zástupcovia Slovenskej poľovníckej komory (SPK), Slovenského poľovníckeho zväzu (SPZ), Štátnej ochrany prírody SR (ŠOP SR) a Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR). Informovala o tom Kristína Bocková zo ŠOP SR.

Ochranári zo ŠOP SR zástupcom SPK a SPZ navrhli možnosť využitia dohôd o spolupráci medzi ŠOP SR a poľovníckymi subjektami, aby riešili problémové medvedie jedince.

Program starostlivosti o medveďa

Účastníci sa zhodli, že je potrebné tento problém prerokovať aj s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a že diskusia bude s ministerstvami naďalej pokračovať.

„V rámci odbornej diskusie si účastníci stretnutia vymenili názory aj na návrh zástupcov poľovníckej samosprávy, týkajúci sa vyhodnotenia a aktualizácie opatrení Programu starostlivosti o medveďa hnedého,“ povedala hovorkyňa ŠOP SR.

Dodala, že sa na stretnutí zhodli, že aktuálna situácia medzi poľovníkmi, lesníkmi, ochrancami prírody, či obyvateľmi vidieka i miest je vyhrotená a politicky manipulovaná.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kristína Bocková
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRMŽP Ministerstvo životného prostredia SRSlovenská poľovnícka komoraSlovenský poľovnícky zväzŠOP Štátna ochrana prírody