Pellegrini pre ďalší vážny útok medveďa zvoláva mimoriadnu schôdzu parlamentu (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Medveď
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) zvolá na utorok 9. apríla mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR k riešeniu ochrany ľudí pred útokmi medveďov. Dôvodom zvolania mimoriadnej schôdze je podľa Pellegriniho „ďalší vážny útok šelmy na človeka“.

V katastrálnom území obce Kvačany v okrese Liptovský Mikuláš prišlo k stretu lesníka s medveďom hnedým. Podľa informácií Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR bežiaci medveď narazil do lesníka na úzkom lesnom chodníku v svahovitom teréne s hustým bukovým porastom. Po náraze 35-ročný muž spadol a utrpel zranenie hrudníka, chrbtice a zlomeninu rebier. Na odplašenie medveďa trikrát výstražne vystrelil, pričom medveďa nezasiahol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Na mojom minulotýždňovom stretnutí s ministrom životného prostredia Tomášom Tarabom (nominant SNS) som povedal, že som pripravený zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu na prijatie ústavného zákona o regulácii medveďov, pokiaľ sa útoky šelmy na ľudí budú opakovať. Keďže v nemocnici leží ďalšia obeť útoku medveďa a vláda už tento návrh zákona schválila, nie je žiaden dôvod čakať,“ uviedol predseda parlamentu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter PellegriniTomáš Taraba
Firmy a inštitúcie Hlas-SDNárodná rada SRSNS Slovenská národná stranaŠOP Štátna ochrana prírody