Polícia pátra po pytliakoch, režú hlavy jeleňom

Pytliaci, jelene

Polícia vo Veľkom Krtíší a Lučenci vyšetruje prípady, pri ktorých bolo nájdené telo jeleňa európskeho s odrezanou hlavou.

Ako informovala banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, prvý prípad sa objavil minulý týždeň v Lučeneckom okrese na kukuričnom poli medzi obcami Gregorova Vieska a Podrečany. Jeleňovi páchateľ odrezal hlavu a telo ponechal na poli. Išlo o samca staršieho ako šesť rokov.

V nedeľu 3. októbra bolo nájdené telo päťročného jeleňa v katastri obce Čelovce vo Veľkokrtíšskom okrese. Hlava bola odrezaná. „V oboch prípadoch bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu pytliactva, za ktoré hrozí páchateľovi v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na dva roky,“ dodáva polícia s tým, aby ľudia v prípade akýchkoľvek informácií, ktoré pomôžu pri vyšetrovaní oboch týchto prípadov, napísali súkromnú správu na facebookovom profile polície alebo zavolali na číslo 158.

Aktuálne naplno prebieha jelenia ruja, čo láka nelegálnych „lovcov“ trofejí. Polícia preto v tomto smere zvýši svoju pozornosť a zameria sa vo zvýšenej miere aj na takýto druh trestnej činnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom