Pri obci Višňové napadol medveď lesníka a poľovníka, zásahový tím našiel na mieste pobytové znaky

Medveď hnedý
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

V lokalite Zadné Pole pri obci Višňové (okres Žilina) v pondelok v ranných hodinách zaútočil medveď na lesníka a poľovníka.

Dvojica mužov dohľadávala postreleného diviaka v remízke, odkiaľ medveď zaútočil najprv na lesníka a neskôr aj na poľovníka, ktorý na neho vystrelil.

Osemsto metrov od dediny

Podľa hovorkyne Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristíny Bockovej oboch mužov ošetrili vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline a sú mimo ohrozenia života, pričom jeden z nich zostal v nemocnici hospitalizovaný.

Zásahový tím pre medveďa hnedého ŠOP SR vykonal v popoludňajších hodinách obhliadku lokality spolu s poľovníckym hospodárom ako aj dvoma členmi Poľovníckej spoločnosti Vrchy.

„Obhliadky sa zúčastnil aj jeden z poškodených. Miesto útoku sa nachádza v remízke na hranici Predného a Zadného Poľa, kde pravdepodobne medveď odpočíval. Na mieste boli nájdené pobytové znaky, ktoré potvrdili prítomnosť tejto veľkej šelmy. Približná vzdialenosť od obce Višňové je 800 metrov,“ konkretizovala výsledky obhliadky Bocková.

Medveď môže byť postrelený

Členovia Zásahového tímu ŠOP SR upovedomili o útoku políciu a starostku obce Višňové, ktorú spolu s okolitými obcami vyzvali k upozorneniu a umiestneniu výzvy pre občanov k zvýšenej opatrnosti v predmetnej lokalite.

„Z dôvodu pravdepodobného postrelenia medveďa môže byť totiž agresívny a pre náhodných okoloidúcich nebezpečný. Zásahový tím ŠOP SR preto oblasť útoku monitoruje s cieľom predísť prípadným ďalším stretom,“ dodala Bocková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kristína Bocková
Firmy a inštitúcie ŠOP Štátna ochrana prírodyZásahový tím pre medveďa hnedého