Protikorupčné hnutie OĽaNO je len chimérou, zadržaný šéf PPA Kiss bol nominantom Vlčana

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Richard Sulík
Richard Sulík (SaS). Foto: SITA/AP, Petr David Josek

Zadržanie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jozefa Kissa a generálnej tajomníčky služobného úradu ministerstva pôdohospodárstva Zuzany Nouzovskej je potvrdením, že protikorupčné hnutie OĽaNO je len chimérou. V tlačovej správe to uviedla strana Sloboda a Solidarita (SaS).

Ďalšia kvapka pre OĽaNO

„Generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss, ktorého vo štvrtok zadržala NAKA, bol nominantom OĽaNO, konkrétne Samuela Vlčana. Napriek očakávaniam verejnosti, že konečne prestane byť ministerstvo pôdohospodárstva a agentúra PPA prepletená korupciou, sa opak stal pravdou. Po tom, ako si Samuel Vlčan prihodil, je toto ďalšou kvapkou pre OĽaNO, ktoré sa pýšilo svojou protikorupčnosťou,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

OĽaNO už nie je protikorupčným hnutím

Ako doplnila tímlíderka SaS pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová, zadržanie Kissa vrhá zlé svetlo na poctivých úradníkov agentúry. Ďalej sa vyjadrila, že hnutie OĽaNO prestalo byť protikorupčným hnutím, keď sa dostalo k moci a že takýto naratív používali len na prilákanie voličov.

„Úplná digitalizácia PPA je jedinou cestou, ako sa dá PPA zaradiť medzi transparentné a funkčné organizácie. SaS to má v programe ako prioritu a bude to jedna z prvých vecí, ktorú budeme riešiť po voľbách,“ uzavrela Halgašová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jarmila HalgašováJozef KissRichard SulíkZuzana Nouzovská
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRNAKA Národná kriminálna agentúraOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPPA Pôdohospodárska platobná agentúraSaS Sloboda a Solidarita