Taraba rozhodol o podpore 21 projektov samospráv za viac ako 1,5 miliardy eur, cieľ je skvalitniť život ľuďom na vidieku (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tomáš Taraba
Minister životného prostredia Tomáš Taraba. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) rozhodol o podpore 21 projektov samospráv za viac ako 1,5 miliardy eur.

Zlepšenie starostlivosti o životné prostredie

Projekty sú zamerané na zlepšenie starostlivosti o životné prostredie, podporu mäkkého turizmu, modernizáciu a údržbu verejnej infraštruktúry, teda výsadbu zelene alebo zvýšenie energetickej efektívnosti verejného osvetlenia.

Cieľom je tak skvalitniť život ľuďom na slovenskom vidieku a zlepšiť ochranu i starostlivosť o životné prostredie či podporiť udržateľný rozvoj samospráv.

Nevyhnutnosť zachovania biodiverzity

„Napr. obec Runina (okres Snina) dostane zhruba 95-tisíc eur na vybudovanie informačno-turistického centra v Národnom parku Poloniny. Centrum sa zameria na budovanie zodpovedného prístupu k ochrane prírody. Zároveň bude zdôrazňovať nevyhnutnosť zachovania biodiverzity a ochrany vzácnych druhov živočíchov a rastlín,“ informoval envirorezort.

Ministerstvo zároveň plánuje intenzívnejšie finančne podporovať zelené projekty samospráv z Environmentálneho fondu, a to predovšetkým pri rozvoji kanalizačnej a vodovodnej infraštruktúry, triedení komunálnych odpadov alebo zatepľovaní materských, základných a stredných škôl.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Tomáš Taraba
Firmy a inštitúcie SNS Slovenská národná strana