Nemeckí sánkari obhájili v tímovej súťaži olympijské zlato, Slováci Vaverčák so Zmijom sa v koryte prevrátili

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sánkovanie, ZOH Peking
Tobias Wendl a Tobias Arlt z Nemecka sa v cieli radujú z víťazstva v tímovej súťaži sánkarov na zimnej olympiáde v Pekingu 2022. Foto: SITA/AP

Slovenskí sánkari nedokončili štvrtkovú tímovú súťaž na ZOH 2022 v čínskom Pekingu. Zostava SR v zložení Katarína Šimoňáková, Jozef Ninis a Tomáš Vaverčák s Matejom Zmijom tak nefiguruje medzi klasifikovanými výbermi, štartovalo ich spolu 14.

V mimoriadne dramatickom závere sa zo zisku zlata tešia Nemci, druhú priečku so stratou 8 stotín sekundy obsadili Rakúšania a bronz putuje do Lotyšska (+0,948 s).

Rovnaký nemecký tím opäť uspel

Nemci v Pekingu obhájili zlato z tímovej súťaže z Pjongčangu 2018 v rovnakom zložení, pričom v Číne všetci členovia nemeckej štafety získali v individuálnych súťažiach zlato.

Za Nemcov začínala Natalie Geisenbergerová a skúsená 35-ročná Mníchovčanka strácala na rakúsky výber. Na prvú priečku Nemcov nedostal ani Johannes Ludwig a podarilo sa to až dvojici Tobias Wendl, Tobias Arlt.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Geisenbergerová aj Wendl s Arltom sú tak už šesťnásobní olympijskí šampióni, keďže zlato brali vo svojich individuálnych súťažiach aj medzi tímami aj v Soči 2014 aj v Pjongčangu 2018.

Ludwig má na svojom konte tri zlaté medaily, keďže do Vancouveru 2010 ani Soči 2014 sa nekvalifikoval a v Pjongčangu bral medzi jednotlivcami „až“ bronz.

Ninis vytiahol Slovákov na prvé miesto

Slováci vo štvrtok štartovali so sedmičkou a Katarína Šimoňáková po svojom úseku nestrácala veľa na dovtedy vedúcich Poliakov. Skúsený Jozef Ninis, pre ktorého je Peking už piatou olympiádou, dokonca vytiahol slovenský tím na priebežnú prvú priečku.

Tomášovi Vaverčákovi s Matejom Zmijom však ich jazda nevyšla, do viacerých zákrut nevchádzali v správnom okamihu a získaný náskok stratili. Napokon ani neprišli do cieľa, keďže v dolnej pasáži sa preklopili a v ľadovom koryte zastali tesne pred koncom trate.

Slováci na ZOH štartovali v tímovej súťaži sánkarov aj v Soči 2014 a Pjongčangu 2018. V Kórejskej republike Šimoňáková, Ninis a dvojica Marek Solčanský s Karolom Stuchlákom obsadili 11. priečku.

V Rusku zase Viera Gbúrová, Ninis a duo Jozef Petrulák s Mariánom Zemaníkom skončili na 10. pozícii.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Johannes LudwigJozef NinisKatarína ŠimoňákováMatej ZmijNatalie GeisenbergerováTobias ArltTobias WendlTomáš Vaverčák