Nemeckých reprezentantov povedie do majstrovstiev Európy najmladší tréner za posledných takmer 100 rokov (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Julian Nagelsmann
Julian Nagelsman, nový tréner nemeckej futbalovej reprezentácie. Piatok, 22. september, 2023. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Nemecký futbalový zväz (DFB) v piatok vymenoval do funkcie hlavného trénera mužského národného tímu Juliana Nagelsmanna, ktorý nahradil na tomto poste Hans-Dieter Flicka. Poverenie viesť „nationalelf“ dostal do skončenia budúcoročných majstrovstiev Európy, ktoré sa konajú práve v Nemecku.

Nástupca Flicka

Tridsaťšesťročný Nagelsmann sa stal najmladším trénerom nemeckej reprezentácie futbalistov od roku 1926, keď sa ujal tejto pozície 34-ročný Otto Nerz. Zaujímavosťou je, že Nagelsmann bol v minulosti nástupcom Flicka aj na klubovej úrovni v Bayerne Mníchov. S Bavormi získal desiaty majstrovský titul bez prerušenia, ale v marci ho odvolali z funkcie.

Julian Nagelsmann
Prezident Nemeckého futbalového zväzu Bernd Neuendorf (zľava), nový tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Julian Nagelsmann a športový manažér Rudi Völler. Piatok, 22. september, 2023. Foto: SITA/AP

V našej krajine budeme organizovať ME. Je to niečo výnimočné a stáva sa to len raz za niekoľko dekád. Priorita je odohrať vydarený turnaj v našej skvelej krajine. Teším sa na túto výzvu. O rok budeme súdržný tím,“ vyhlásil Nagelsmann.

Päť stretnutí bez víťazstva

Pod vedením Flicka ťahali Nemci sériu piatich stretnutí bez víťazstva od marca, ktorá vyvrcholila prehrou 1:4 s Japoncami v prípravnom zápase vo Wolfsburgu. O tri dni neskôr v ďalšom prípravnom dueli proti Francúzom v Dortmunde nemeckí futbalisti zvíťazili 2:1, dočasne ich viedol Rudi Völler.

DFB v minulom týždni vymenoval Andreasa Rettiga do funkcie výkonného riaditeľa všetkých nemeckých reprezentačných tímov a mládežníckej akadémie.

Nemecko bude už o deväť mesiacov hostiť európsky šampionát futbalistov. Nemci pritom na ostatných dvoch majstrovstvách sveta nepostúpili zo základnej skupiny a na predchádzajúcich ME vypadli v osemfinále. Nemky zase nepostúpili zo skupiny na tohtoročných MS v Austrálii a na Novom Zélande.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Hans-Dieter FlickJulian Nagelsmann
Firmy a inštitúcie DFB Nemecký futbalový zväzFC Bayern Mníchov