Neurológ z Kysuckej nemocnice si zavaril, počas služby ordinoval opitý

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, nemocnica
Lekár je v súčasnosti je mimo pracovnej činnosti. Foto: Reprofoto, www.noviny.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

V Kysuckej nemocnici s poliklinikou Čadca ordinoval neurológ, ktorý bol opitý. O prípade informovala TV Joj na svojom webe Noviny.sk, podľa ktorej ho polícii niekto udal.

Hliadka sa hneď ponáhľala do nemocnice, akonáhle dostali oznámenie na policajnú linku.

Nezodpovedné správanie

„Po výzve policajtov sa 63-ročný lekár podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,38 promile,“ uviedla Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

K situácii sa vyjadril aj riaditeľ Kysuckej nemocnice Martin Šenfeld. Je nám ľúto, že k takej udalosti došlo. Správanie lekára bolo nezodpovedné a neakceptovateľné,“ povedal.

Lekár bol predvedený na policajný útvar, kde ho obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Poverený príslušník policajného zboru skončil skrátené vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby,“ informovala Kremeňová.

Dostal zákaz činnosti

Hrozilo mu väzenie, ale sudkyňa mu dala pokutu 1 000 eur. V prípade, že by bol peňažný trest úmyselne zmarený, súd ustanovil aj náhradný trest odňatia slobody vo výmere tri mesiace,“ ozrejmila Anna Dudová Záborská, hovorkyňa Krajského súdu v Žiline.

Zároveň dodala, že obvinený lekár dostal aj trest zákazu činnosti poskytovať zdravotnú starostlivosť na jeden rok.

Lekár je v súčasnosti mimo pracovnej činnosti. Snažíme sa ešte získať ďalšie oficiálne podklady k ďalšiemu postupu,“ vysvetlil Šenfeld. Verdikt súdu však zatiaľ nie je právoplatný. Neurológ proti nemu podal odpor.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Gabriela KremeňováMartin Šenfeld
Firmy a inštitúcie Kysucká nemocnica ČadcaPolicajný zbor SR