Heger priblížil rozdiel medzi Hlasom a Demokratmi, reagoval aj na slová Matoviča

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Eduard Heger, Demokrati
Reprofoto: archívne, www.facebook.com.
  • aktualizované 11. marca 14:23

Založenie strany Demokrati je vízia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, ktorú stvoril spoločne s dočasne povereným ministrom obrany Jaroslavom Naďom. Reagoval tak na slová Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý tvrdil, že Demokrati sú jeho projektom.

Dočasne poverený premiér podľa vlastných slov odchod z hnutia OĽaNO komunikoval lídrovi hnutia Matovičovi veľmi otvorene.

Už v septembri, keď strana Sloboda a Solidarita odchádzala z koalície, som jasne hovoril, že demokrati majú spolupracovať. Ja to komunikujem celý čas, pretože toto je ponaučenie, ktoré máme z predchádzajúcich predčasných volieb v roku 2011, kde vidíme jasný príklad, že keď sa demokrati požierajú, tak je sama demokracia oslabená až ohrozená,“ povedal.

Hodnoty a morálny kompas

Heger verí, že Demokrati dokážu na svoju stranu získať aj podporovateľov strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD).

Rozdiel medzi nami a stranou Hlas-SD je jasný práve v našich hodnotách, aj v našom morálnom kompase. Nikto z nás nedisponuje majetkom, ktorý nevie preukázať, ako získal. Nikto z nás nie je obvinený z rôznych korupčných škandálov a o nikom z nás nevypovedajú ľudia na polícii,“ uviedol Heger v diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej RTVS.

Tvrdí tiež, že bolo nutnosťou odísť z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, kde nemohol realizovať svoju víziu Demokratov.

Demokrati nie sú OĽaNO 2

O túto víziu nebol v OĽaNO záujem. V hnutí ľudia podporovali jeho lídra Igora Matoviča a jeho víziu, čo ja plne rešpektujem,“ dodal premiér. Zároveň uviedol, že ktokoľvek sa stotožňuje s víziou Demokratov, tak s ním budú aj rokovať.

Rokujem s Kresťanskodemokratickým hnutím, zatiaľ sa vyjadrilo, že do predčasných parlamentných volieb pôjde samostatne. To isté sa týka aj strany Aliancia,“ povedal Heger.

Zároveň uviedol, že v pláne má rokovať aj s Mikulášom Dzurindom či zakladateľkou projektu Jablko Luciou Ďuriš Nicholsonovou. „Komunikujeme a rokujeme aj so stranou Za ľudí,“ doplnil. Premiér taktiež uviedol, že Demokrati nie sú žiadnou stranou OĽaNO 2.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičJaroslav NaďLucia Ďuriš NicholsonováMikuláš Dzurinda
Firmy a inštitúcie AlianciaHlas - sociálna demokraciaJablkoKDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiRTVS Rozhlas a televízia SlovenskaSaS Sloboda a SolidaritaStrana DemokratiZa ľudí