O pár dní uplynie šesť rokov od vraždy novinára Kuciaka a Kušnírovej. Spomienkové zhromaždenia budú v 32 mestách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KUCIAK: Spomienkový pochod v Bratislave
Účastníci pochodu nesú transparenty počas spomienkového pochodu na počesť zavraždeného investigatívneho novinára redakcie Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej na Obchodnej ulici. Verejné zhromaždenie Nechceme žiť v mafiánskom štáte organizuje hnutie OĽaNO. Bratislava, 28. február 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

V stredu 21. februára uplynie šesť rokov od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Iniciatíva Za slušné Slovensko organizuje pri tejto príležitosti spomienkové zhromaždenia v 32 mestách, z toho je 23 na Slovensku a deväť v zahraničí.

Novinári čelia útokom každý deň

„Vražda zmenila Slovensko, spoločne sme sa postavili na námestia, aby sme bojovali za slušnosť a spravodlivosť. Dnes cítime, akoby sa na Slovensku vraždou Jána a Martiny nič nezmenilo. Staré časy sú späť,“ uviedla iniciatíva. Poukazuje na to, že novinári čelia útokom každý deň a politici ani šesť rokov po vražde ich kolegu nemajú problém robiť z nich terče.

„Bez riadneho legislatívneho konania sa prijímajú zákony, ktoré otriasajú spravodlivosťou a ohrozujú právny štát. Naša demokracia je mladá a krehká, vláda práva nie je samozrejmá a je dnes ohrozená,“ dodáva Za slušné Slovensko.

Zhromaždenia vo viacerých mestách

Zhromaždenie v Bratislave bude na Námestí slobody o 17:00 a vystúpia na ňom rodičia Jána Kuciaka a mama Martiny Kušnírovej, zástupcovia novinárov, herec Richard Stanke, Zuzana Petková z Nadácie Zastavme Korupciu a Katarína Batková z Via Iuris, ako aj hudobníci Katarína Koščová a Daniel Špiner.

Zhromaždenia budú aj v Košiciach, Banskej Bystrici, Prievidzi, Lučenci, Rimavskej Sobote, Dolnom Kubíne, Bardejove, Námestove, Rožňave, Banskej Štiavnici, Liptovskom Mikuláši, Prešove, Nových Zámkoch, Ružomberku, Trstenej, Zvolene, Michalovciach, Vranove nad Topľou, Piešťanoch, Pezinku, Komárne, Spišskej Novej Vsi. V zahraničí budú spomienkové zhromaždenia v Luxemburgu, Brne, Zlíne, Prahe, Paríži, Osle, Vancouveri, Haagu a Kodani.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján KuciakJozef KuciakKatarína BatkováKatarína KoščováMartina KušnírováRichard StankeZlatica KušnírováZuzana Petková
Firmy a inštitúcie Nadácia Zastavme korupciuVia Iuris