Obranná dohoda s USA nebude podľa Kaliňáka zrušená, Naď vyzval Ficovu vládu k ospravedlneniu sa za strašenie Slovákov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jaroslav Naď
Predseda Demokratov a bývalý minister obrany Jaroslav Naď. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.
Tento článok pre vás načítala AI.

Bývalý minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) vyzýva vládu k verejnému ospravedlneniu sa za strašenie a klamanie Slovákov.

Dôvodom je, že súčasný minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) potvrdil, že obranná dohoda s USA (DCA), ktorá bola za Slovensko podpísaná ešte Naďom, nebude zrušená. Ako povedal Naď, antikampaň proti tejto zmluve sprevádzali klamstvá, burcovanie a strašenie Slovenska.

Zmluva je dôležitá pre bezpečnosť

„Celé Slovensko bolo tyranizované, strašené a klamané. Podľa Smeru vtedy „vlastizradcovská“ zmluva, už dnes nie je vlastizradcovská,“ vyhlásil predseda Demokratov a podotkol, že zmluvu majú uzatvorenú mnohé krajiny. Zmluva je podľa Naďa mimoriadne dôležitá pre bezpečnosť a obranu Slovenska.

„Podľa Kaliňáka sú Američania féroví a neporušujú žiadne z ustanovení zmluvy. Ficovi, ale aj Hlasu a extrémistom zmluva poslúžila, štandardne, ako nástroj propagandy a strachu voči ľuďom, ktorých klamali a zastrašovali nezmyslami. Je to úbohé a zároveň to potvrdzuje, že vláda Eduarda Hegera konala správne,“ uviedol Naď.

Zároveň dodal, že z tohto dôvodu žiada Roberta Fica, Petra Pellegriniho, Roberta Kaliňáka, Juraja Blanára, Petra Kmeca či Ľuboša Blahu, aby sa „pozreli verejnosti do očí a poprosili o odpustenie“.

Urobili im zo života peklo

Naď dodal, že koalícia a jej stúpenci organizovali protesty nielen pred parlamentom, ale aj pred jeho domom, a celú krajinu oblepili hanlivými billboardami poslancov, ktorí hlasovali za túto zmluvu.

„Dnešná vláda nám opozičným politikom a občanom Slovenska urobila pre dohodu zo života peklo. Poviem za seba – vyhrážky smrťou a ublížením rodinným príslušníkom, nábojnice v schránke, neustále ataky zo strany oklamanej verejnosti. Pýtam sa kvôli čomu som toto ja a moja rodina museli trpieť? No, kvôli neškodnej, štandardnej a pre našu bezpečnosť prospešnej zmluve,“ zdôraznil Naď s tým, že dúfa, že sa oklamaným voličom otvorili oči.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav NaďRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie DemokratiSMER-SD