Roma Spirit 2023 pozná svojich víťazov, ocenenie získala aj košická mestská časť Luník IX (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Roma Spirit 2023
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Ocenenia Roma Spirit poznajú svojich víťazov. V poradí 15. ročník podujatia, ktoré oceňuje a verejnosti približuje aktivity organizácií a jednotlivcov zamerané na podporu integrácie rómskej menšiny, sa konal 25. novembra v košickom Národnom divadle.

Záznam odvysiela RTVS

Záznam zo slávnostného udeľovania ocenení Roma Spirit 2023 odvysiela RTVS 9. decembra o 20:35 na Dvojke. Informovala o tom Michaela Miháliková z Asociácie pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC)

Ocenenie v kategórii Mimovládna organizácia získala organizácia Šukar Dživipen z Banskej Bystrice. V kategórii Spoločnosť a zamestnávateľ porota ocenila organizáciu Zdravé regióny, ktorá sa venuje zdravotnej mediácii a zlepšovaniu zdravia obyvateľov segregovaných komunít.

Medzi obcami a mestami získala ocenenie košická mestská časť Luník IX, v kategórii Osobnosť zaujala vedkyňa v oblasti organickej chémie Paulína Slepčíková.

Barbora Botošová získala ocenenie v kategórii Kultúra za jej dlhodobý umelecký prínos a široký záber v oblasti vzdelávania mládeže.

V pravý čas na pravom mieste

V kategórii Médiá ocenila porota projekt Príbehy bez hraníc – Mediálny inkubátor za rozvoj mediálnej gramotnosti a vzdelávanie mladých mediálnych tvorcov.

Ocenenie za Čin roka si odniesla Natália Gažiová z Košíc, ktorá bola v pravý čas na pravom mieste a poskytla potrebnú pomoc mladíkovi na zástavke.

Špeciálnu cenu poroty získala in memoriam slovenská spisovateľka, dramaturgička a scenáristka a spoluzakladateľka rómskeho divadla Romathan Daniela Hivešová Šilanová.

Výnimočné ocenenie získala za jej celoživotný prístup a obdivuhodnú prácu v prospech nediskriminácie, rozvoja kultúry, publicistiky a divadelného umenia.

Autorkou myšlienky Roma Spirit je Ľubomíra Slušná–Franz, prezidentka ACEC. ACEC je mimovládna organizácia, ktorej poslaním je budovať porozumenie, podporovať medzinárodnú kultúrnu výmenu, vzdelávanie a vytvárať priestor pre prehlbovanie vzájomnej komunikácie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Asociácia pre kultúru