Opitý muž sa pokúsil ukradnúť auto v obci Krivany, zdemoloval areál miestnej firmy (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Krádež auta, Sabinov
Škodu vo výške zhruba 15-tisíc eur spôsobil muž z obce Krivany, ktorý sa pokúsil o krádež auta, pričom zdemoloval areál jednej z miestnych firiem. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Škodu vo výške zhruba 15-tisíc eur spôsobil 41-ročný muž z obce Krivany (okres Sabinov), ktorý sa pokúsil o krádež auta, pričom zdemoloval areál jednej z miestnych firiem.

Auto sa snažil ukradnúť

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž v pondelok 29. apríla, pár minút pred polnocou, vstúpil na pozemok firmy a vošiel do neuzamknutého, no v tom čase nepojazdného osobného auta.

„Vo vozidle sa nachádzali kľúče, a tak neodolal a snažil sa ho ukradnúť. Auto musel opakovane štartovať, pričom s ním narazil do budovy firmy, do oplotenia a ušetrený nebol ani kvetináč,“ skonštatovala Ligdayová. Z auta navyše po celú dobu vytekali prevádzkové kvapaliny, ktoré poškodili príjazdovú cestu i odstavnú plochu.

Pozitívna dychová skúška

„Majiteľovi firmy vznikla škoda približne 10-tisíc eur a majiteľovi vozidla zhruba 5 000 eur,“ dodala policajná hovorkyňa s tým, že 41-ročného muža polícia v krátkom čase obmedzila na osobnej slobode a umiestnila do cely policajného zaistenia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Muž bol podrobený dychovej skúške, výsledok dosiahol 1,9 promile,“ dodala Ligdayová. Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre trestný čin krádeže a pre trestný čin poškodzovania cudzej veci.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana Ligdayová
Firmy a inštitúcie Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v PrešovePZ Policajný zbor SR