Odborníčka v ňom vidí riziko, že ženy v tejto lehote nestihnú všetky zákonom predpísané úkony, poukazuje, že na Slovensku už v súčasnosti jestvuje mnoho prekážok v prístupe k interrupčnej starostlivosti.
Zdôraznila tiež, že situáciu by mohlo zlepšiť aj dostupné bývanie pre všetkých či opatrenia, ktoré by ľuďom poskytli viac voľného času pre seba, pre rodinu a sebarealizáciu.
Čo sú reprodukčné práva a ako je na tom s ich dodržiavaním Slovensko v rozhovore pre agentúru SITA približuje politologička a feministická aktivistka Adriana Mesochoritisová.
Poslankyňa Jana Bittó Cigániková uviedla, že považuje za diskriminačné a neprípustné, aby Úrad vlády SR finančne podporoval výhradne také organizácie, ktorých hlavnou činnosťou je bojovať proti ženským právam a interrupciám.
Svetová zdravotnícka organizácia vo svojom usmernení odporúča odstrániť právne a politické prekážky, ktoré bránia v prístupe k interrupčnej starostlivosti.
Hlavný odborník na gynekológiu a pôrodníctvo Borovský hovorí, že v súčasnosti platná 48-hodinová lehota na rozmyslenie si interrupcie je nepotrebná a pre ženy šikanujúca.