Pellegrini: Nedal som sa žiadnym útokom ani špinavosťou a intrigou zlomiť (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Volebná noc Petra Pellegriniho
Zľava v popredí: Bývalý prezident SR Ivan Gašparovič, kandidát na prezidenta SR a predseda strany HLAS - sociálna demokracia Peter Pellegrini a predseda vlády SR Robert Fico počas tlačovej konferencie k neoficiálnym výsledkom v rámci volebnej noci kandidáta na prezidenta SR Petra Pellegriniho v reštaurácii Aušpic pri príležitosti 2. kola prezidentských volieb 2024. Bratislava, 7. apríl 2024. Foto: SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Peter Pellegrini nebude prezidentom, ktorý je nekritickým obdivovateľom vlády. „Môžem vám sľúbiť, že budem prezidentom všetkých občanov, bez ohľadu na to, či ma volili alebo nevolili. Vždy budem stáť na strane SR a jej záujmy budú pre mňa na prvom mieste,“ vyhlásil Pellegrini.

Na čo sa môže spoľahnúť vláda?

Predseda parlamentu a líder strany Hlas-SD dodal, že Slovensko má problémy a len zjednotený národ dokáže nájsť energiu a silu na to, aby našiel z týchto problémov cestu von.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Ako Pellegrini ďalej uviedol, vláda sa môže spoľahnúť, že pokiaľ bude plniť Programové vyhlásenie vlády, tak sa nemusí obávať, že z Prezidentského paláca vznikne opozično-oportunistické mocenské centrum, ktoré jej bude škodiť.

Slovensko zostane na strane mieru

Pellegrini dodal, že napriek jeho zvoleniu za prezidenta zostane vláda stabilná a rovnako to platí aj pre stranu Hlas-SD, ktorá bude naďalej plniť svoj volebný program.

Verte, že je predo mnou misia, ktorú sa budem snažiť plniť tak, aby som vás nikdy nesklamal, že chcem byť prezidentom tak, ako som vám sľúbil. Ktorý bude vždy, hoc rešpektujúc naše medzinárodné ukotvenie, chrániť a brániť národnoštátne záujmy SR a občanov,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že urobí všetko pre to, aby Slovensko zostalo vždy na strane mieru a nie vojny, a rovnako urobí všetko pre to, aby vláda napĺňala programové vyhlásenie.

Nedal som sa žiadnym útokom ani špinavosťou a intrigou zlomiť. Práve naopak. Tú zlú energiu som pretavil do pozitívnej energie a ešte viac ma to povzbudzovalo k tomu, aby som sa k občanom prihováral srdcom,“ uviedol Pellegrini a poďakoval sa všetkým voličom, straníckym kolegom a tiež premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) a koaličnému partnerovi Andrejovi Dankovi (SNS).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSMER-SDSNS Slovenská národná strana