Petržalka sa rozrastie o viac ako sto nových nájomných bytov, najskôr mal o ne záujem súkromník

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Byt
Foto: ilustračné, Getty Images

Na Muchovom námestí v Bratislavskej Petržalke pribudne 103 nájomných bytov. Magistrát spolu s Metropolitným inštitútom Bratislava, spoločnosťou Metro Bratislava a mestskou časťou Petržalka predstavil projekt obyvateľom okolia Muchovho námestia na online participatívnom stretnutí.

Banner, SPP

„Bratislava dlhodobo čelí akútnemu nedostatku nájomných bytov. Preto pracujeme na zabezpečení väčšieho počtu dostupných nájomných bytov, a jedným zo spôsobov je aj výstavba mestských nájomných bytov na vlastných pozemkoch,“ uviedol magistrát na sociálnej sieti a doplnil, že jedným z takýchto pozemkov je aj pozemok na Muchovom námestí.

V tejto lokalite mal vzniknúť projekt komerčného bývania súkromného developera. „Pozemok sa však podarilo opätovne získať do vlastníctva spoločnosti Metro Bratislava a vznikne tak projekt mestského nájomného bývania, verejný park a občianska vybavenosť, ktoré využijú všetci ľudia zo susedstva,“ vysvetlilo mesto.

Záznam zo stretnutia, ako aj ďalšie informácie o rozvoji nájomného bývania meste sú zverejnené na adrese https://bratislava.sk/sk/rozvoj-najomneho-byvania.

„Zároveň si záujemcovia môžu detaily projektu pozrieť aj naživo v priestoroch petržalskej kaviarne Kafé Lampy na Černyševského. Rovnako bude dostupný aj formulár pre spätnú väzbu a podnety týkajúce sa nových funkcií vo verejnom parku a partneri budov,“ uzavrelo mesto.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať