Plno „kúf, taráb“ aj riziko pre ľudské práva a slobody. Mimovládky nechcú koalíciu Smeru a SNS

Andrej Danko, Robert Fico
Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko a líder Smeru-SD Robert Fico. Reprofoto: www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko tvrdí, že potenciálne zloženie budúcej vládnej koalície zo strany Smer – sociálna demokracia a Slovenskej národnej strany (SNS) predstavuje riziko pre dodržiavanie ľudských práv a slobôd na Slovensku.

Rezignácia a letargia

Zdôrazňujú, že poslanecký klub SNS je zároveň plný „kúf a taráb“. Mimovládky tvrdia, že voľby sú súčasťou demokracie a nie demokracia celá. Taktiež bude podľa nich veľa záležať na participovaní na veciach verejných.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Rezignácia a letargia je to, čo najviac pomáha vládnutiu ,vyhraj voľby a môžeš všetko´, a to nesmieme dopustiť. Toto nie je koniec, ale začiatok ďalšej kapitoly dejín našej krajiny, budúcnosť nie je vytesaná v kameni a bude záležať od nás všetkých, aká bude,“ uviedol Peter Weisenbacher z IĽP.

Vyjadrenia o LGBTI

Organizácie chcú budúcu vládu podrobne sledovať a kontrolovať každý jej krok. Mimovládky taktiež pripomínajú, že v parlamente v minulosti sedelo viacero poslancov, ktorí dostali cenu Homofób roka.

„V minulosti sa nám spoločnými silami podarilo zvrátiť mnoho zlých vecí – odstránili sme Kotlebove homofóbne bilbordy, neschválili zvýšenie finančného príspevku cirkvi, expredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) bol nútený po stretnutí s našimi kolegami zmeniť svoje vyjadrenie o LGBTI menšine,“ dodal Weisenbacher.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Weisenbacher
Firmy a inštitúcie Dúhové SlovenskoInštitút ľudských právSMER-SDSNS Slovenská národná strana