Nehody, požiare aj ekologické výjazdy, hasiči mali počas Vianoc 152 zásahov

Hasiči, českí hasiči
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) počas vianočných sviatkov zaznamenali celkom 152 udalostí, pri ktorých bola potrebná ich pomoc.

Aj ekologické výjazdy

Celkový počet výjazdov hasičov bol počas vianočných sviatkov nižší ako v obvyklé dni ich služby, informuje v tlačovej správe Katarína Križanová, hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Hasiči zasahovali 24. decembra pri 56 udalostiach, z toho najviac pri technických výjazdoch (25-krát), pri dopravných nehodách zasahovali jedenásťkrát, k požiarom ich vyslali pätnásťkrát a pri ekologických výjazdoch zasahovali v piatich prípadoch.

Technické udalosti

Na 1. sviatok vianočný zasahovali hasiči 53-krát, pričom ich pomoc bola potrebná pri 20 požiaroch, 18-krát boli vyslaní k technickým udalostiam, 13-krát zasahovali pri dopravných nehodách a vykonali tiež dva výjazdy k ekologickým udalostiam.

Na 2. sviatok vianočný, teda 26. decembra, sa počet výjazdov hasičov znížil na 43. Príslušníci HaZZ zasahovali pri 18 technických udalostiach a siedmich dopravných nehodách, 15-krát bola ich pomoc potrebná pri požiaroch a trikrát boli vyslaní k ekologickým výjazdom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Križanová
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborPrezídium Hasičského a záchranného zboru