Poistenie onkologických chorôb si volí čím ďalej tým viac klientov, štatistiky dokazujú nárast počtu pacientov s rakovinou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Urologist Doctor giving consult for prostate problems to patient. Urologic oncologists specialize in treating cancer of the urinary tract and male reproductive organs. Mens health problem concept.
Foto: Getty Images

Ako prvá poisťovňa na Slovensku priniesol Union možnosť poistiť sa pre prípad onkologickej choroby. Počas liečby aj rekonvalescencie tak môžu klienti finančne ľahšie zvládnuť neočakávanú situáciu, ktorá má negatívny vplyv na celú rodinu. Sesterská spoločnosť Unionu – Union zdravotná poisťovňa – upozornila pri príležitosti Dňa narcisov (18.4.) na stúpajúce štatistiky onkologických ochorení, pričom rakovina postihuje najmä ľudí vo veku od 45 rokov.

Poistenie onkologických chorôb je na Slovensku relatívne novým produktom a v súčasnosti ho samostatne ponúkajú len 2 poisťovne. Union uviedol toto poistenie na trh v roku 2016. „Náš produkt poistenia onkologických chorôb vnímame veľmi citlivo, aj preto, že máme priame skúsenosti z našej sesterskej spoločnosti Union zdravotnej poisťovne a vieme, že rakovina si nevyberá. Aj preto sme si dali záležať na tom, aby toto poistenie poskytlo klientom skutočný pocit istoty a bezpečia,“ vysvetľuje Kristína Baluchová, hovorkyňa Unionu. „Je nespochybniteľné, že ľudia vnímajú riziká súčasnej doby a pristupujú k svojmu zdraviu i budúcnosti proaktívne, nechcú sa spoliehať na to, že nič zlé sa im stať nemôže. Vidíme, že každým rokom narastá počet klientov, ktorí sa na nás spoľahnú aj v tejto oblasti.“

V roku 2023 narástol počet klientov s poistením onkologických ochorení v porovnaní s rokom 2022 o viac než 130%. Aj čísla za prvý kvartál tohto roku ukazujú, že záujem Slovákov o tento druh poistenia naďalej stúpa.

Union _schema vypoctu pre poistnu sumu 30 000 eur.jpg
Foto: Union

Union ponúka viacero modifikácií tohto produktu, 98,5 % klientov si však volí variant poistenia Balík EXTRA, ktorý ponúka najširšie možnosti krytia a zahŕňa v rámci toho všetky zhubné nádory podľa Medzinárodnej klasifikácie chorôb a vybrané nezhubné a neinvazívne nádory. Len minulý rok poisťovňa zaregistrovala viacero žiadostí o poistné plnenie.

„V štatistikách zdravotnej poisťovne vidíme medziročný nárast onkologických ochorení, pričom najčastejšie ide o rakovinu prsníka, kože, prostaty, hrubého čreva a štítnej žľazy. Rakovina častejšie postihuje ženy než mužov, v minulom roku išlo o takmer 60 %,“ dodáva Baluchová. Poistencom a poistenkám Union zdravotnej poisťovne poskytuje Union na poistenie onkologickej choroby zľavu 20 %, všetci klienti tiež získavajú pri tomto poistení možnosť zadarmo pripoistiť svoje deti vo veku do 18 rokov.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Union poisťovňa