Policajti obvinili 17-ročného študenta zo šírenia poplašných správ o bombe na strednej škole

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
417406427_693152313012205_2358213670074999267_n.jpg
Tento článok pre vás načítala AI.

Bratislavskí policajti objasnili sériu falošných oznámení o uložení výbušných systémov v strednej škole na Pántoch z decembra minulého roka.

Šírenie poplašnej správy

„Intenzívne vyšetrovanie a dôsledná operatívno-pátracia činnosť policajtov kriminálnej polície viedla k vzneseniu obvinenia 17-ročnému D. V. z Bratislavy za spáchanie trestného činu vydierania a šírenia poplašnej správy,“ uviedol bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff. Stredná škola prijala od 18. do 20. decembra celkovo šesť správ s výhražným textom.

„V tom okrem iného odosielateľ uvádzal informácie, že v škole je umiestnená bomba a v niektorých správach požadoval zaslať na svoju kryptopeňaženku vysokú finančnú hotovosť, inak škola vybuchne,“ uviedol hovorca s tým, že po prijatí každého oznámenia boli zo strany polície vykonané potrebné opatrenia zahŕňajúce evakuáciu školy a blízkeho ubytovacieho školského zariadenia prostredníctvom evakuačných autobusov.

Preverovanie na medzinárodnej úrovni

Nakoľko išlo o závažné trestné činy, vydieranie a šírenie poplašnej správy, policajti tretieho bratislavského okresu začali rozsiahle vyšetrovanie spojené s preverovaním na slovenskej aj medzinárodnej úrovni. Po získaní prvotných informácií v spolupráci s IT sektorom vykonali domové prehliadky a zaistili množstvo dôkazov.

Obvineným bol študent menovanej školy, v súčasnosti je stíhaný väzobne. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na šesť rokov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal Szeiff
Firmy a inštitúcie Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v BratislavePZ Policajný zbor SR