Policajti rozložili organizovanú skupinu, tá pôsobila v drogovej trestnej činnosti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia NAKA
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR.
Tento článok pre vás načítala AI.

Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v spolupráci s ďalšími zložkami Policajného zboru zasahovali v pondelok 22. januára na viacerých miestach v Banskobystrickom kraji v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou. Ako informovala hovorkyňa prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, policajti zadržali desať podozrivých osôb, vykonali desať domových prehliadok a 14 prehliadok iných priestorov.

Zaistili 800 gramov metamfetamínu v hodnote približne 32-tisíc eur, 8 000 dávok, takmer 6 000 eur v hotovosti, rôzne nosiče dát, chemické prípravky, injekčné striekačky a podobne. Podľa zistení polície mala organizovaná skupina pôsobiť v Banskobystrickom kraji.

„Úlohy mali byť presne hierarchicky rozdelené od najvyššie postavených členov, ktorí poskytovali financie na nákup omamných látok, až po hlavných dílerov, ktorí predávali tovar koncovým užívateľom. Metamfetamín mali predávať najmä v okresoch Lučenec, Rimavská Sobota a Banská Bystrica a podľa dopytu aj v ďalších mestách,“ popísala hovorkyňa.

Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie ôsmim osobám pre obzvlášť závažný zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Súd vzal všetkých obvinených do väzby. Po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa Bárdyová
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra