Poľovník sa mal vyhrážať majstrovi Slovenska zbraňou, incident bude riešiť polícia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
poľovník
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
BRATISLAVA 6. december (WebNoviny.sk) – Slovenský majster v zjazde Adam Rojček si začiatkom decembra našiel  na svojej fanúšikovskej stránke na sociálnej sieti znepokojujúci odkaz: „Máš šťastie, že pod Dorčinou som nemal svoju fujaru .30-06. To by si už nerozchodil“. Jeho autorom je istý Ján Slavkovský, poľovník a lesník. Fujarou mal zrejme na mysli svoju pušku.

Odkaz ich vystrašil

O incidente informuje portál biker.sk. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že ide o planú vyhrážku, odkaz od poľovníka bajkerov vystrašil. Nadšenci horskej cyklistiky majú veľa negatívnych skúseností nielen so strážcami lesa.
Náznakov aj priamych konfrontácií, že nie sú v lese vítaní, si bajkeri užívajú viac ako dosť. Napríklad v máji tohto roka zomrel pri jazde lesnou cestičkou 54-ročný slovenský cyklista. Zachytil sa o nastražené oceľové lanko. Vo Francúzsku zomrel britský bajker, ktorého si poľovník údajne pomýlil s diviakom a zastrelil ho.

Vyjadrenie poľovníckeho zväzu

K incidentu sa vyjadril aj Slovenský poľovnícky zväz, v ktorého členom je aj spomínaný poľovník Slavkovský. Zväz sa majstrovi Slovenska v zjazde ospravedlnil a obráti sa na políciu, ktorá by mala preveriť spôsobilosť Slavkovského na držanie zbrane.
Na druhej strane poľovníci dodávajú, že aj napriek správaniu Slavkovského nevedia celkovo posúdiť, či nedošlo k poškodeniu alebo devastácii lesa zo strany profesionálneho cyklistu.
Adam Rojček pre portál nášVidiek.sk uviedol, že jazdil len na vyznačených trasách určených pre cyklistov. „Išiel som cyklotrasou, ktorá vedie na Kráľovu hoľu, v jednom zhruba dvojkilometrovom úseku táto cyklotrasa súvisí aj s turistickým chodníkom. K devastácii lesa nedošlo,“ vysvetlil cyklista.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať