Poľsko žiada vydanie slovenského podnikateľa pre majetkovú a hospodárku trestnú činnosť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Súdy, súdnictvo, justícia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Poľsko žiada za účelom trestného stíhania o vydanie slovenského podnikateľa Rastislava Vasilišina. Krajský súd v Bratislave za týmto účelom vo štvrtok vytýčil verejné zasadnutie.

Vydaný európsky zatykač

Krajský súd v Katoviciach totiž na neho vydal európsky zatykač. Podnikateľ, ktorého na súd priviedla eskorta, povedal, že s vydaním nesúhlasí

„Ja to politický proces v Poľsku,“ povedal Vasilišin s tým, že ide len o trestnoprávne pokračovanie jeho súdneho sporu s Daňovým úradom vo Varšave.

Obavy z vyšetrovacej väzby

Zároveň zdôraznil, že poľskí prokurátori mu už tri roky bránia v prístupe k spisu.

„Súdnemu procesu v Poľsku som sa nikdy nevyhýbal,“ doplnil s tým, že na druhej strane má obavy z nespravodlivej a nátlakovej vyšetrovacej väzby v Poľsku. Vasilišin je známy písaním o ekonomických témach vo viacerých médiách.

Rastislav Vasilišin je podľa medializovaného životopisu zakladateľ a CEO spoločnosti Virtuse Exchange. Vyštudoval na PACE University v New Yorku a má 25 rokov skúseností na finančných trhoch.

V USA pracoval pre Mitsui a Joseph Stevens Investments, na Slovensku pre Across, Slavia Capital a J&T. Založil a riadil Virtuse Group, jednu z najväčších firiem na svete v oblasti obchodovania s emisnými povolenkami.

„V súčasnosti sa zaoberá problematikou financií s dôrazom na nový trend prepájania tradičného ,starého‘ sveta financií s novou rýchlorastúcou oblasťou digitálnych aktív,“ uvádza sa v životopise.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Across Private InvestmentsJ&T BankaKrajský súd BratislavaSlavia Capital