Pomáhal Fico s absolvovaním pohovoru Szalayovej? Krajský prokurátor má preveriť jej postup

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico, Juraj Blanár
Predseda SMER-SD Robert Fico. Foto: Archívne, SITA/Branislav Bibel

Generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave, aby ako vedúci služobného úradu preveril, či postup právnej čakateľky prokuratúry Kataríny Szalayovej nebol v rozpore so základnými povinnosťami právneho čakateľa prokuratúry v zmysle konania, ktoré by mohlo narušiť vážnosť prokuratúry.

Agentúru SITA o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Denník N v piatok 29. októbra informoval, že predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico pomáhal prokurátorskej čakateľke Kataríne Szalayovej s absolvovaním pohovoru na Národnom bezpečnostnom úrade (NBÚ), aby jej nezobrali bezpečnostnú previerku.

Fico to sám priznal pred advokátmi Marekom Parom a Pavlom Gašparom a majiteľom SBS Bonul Miroslavom Bödörom na poľovníckej chate odpočúvanej políciou. Líder Smeru-SD zároveň priznal, že mu niekto pomáhal, aby Szalayová pri pohovore uspela, keďže dopredu vedela, čo sa jej budú pýtať.

NBÚ na podozrenia vyplývajúce z Ficových slov v poľovníckej chate hovorí, že preverí prípad prokurátorskej čakateľky Szalayovej a bude informovať parlamentný výbor.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dalibor SkladanKatarína SzalayováMarek ParaMaroš ŽilinkaMiroslav BödörPavol GašparRobert Fico
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRNBÚ Národný bezpečnostný úrad