Poslal do reprezentácie svoje dvojča s menším talentom? Predstaviteľ nemeckého zväzu kritizuje výkony Gündogana a iných

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ilkay Gundogan
Hráč Manchestru City Ilkay Gundogan. Foto: AP Photo/Dave Thompson
Tento článok pre vás načítala AI.

Viceprezident Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Ralph-Uwe Schaffert tvrdo skritizoval niektorých nemeckých reprezentantov pre ich výkony.

Na muške

Ako referuje web marca.com, vzal si „na mušku“ predovšetkým stredopoliarov Ilkaya Gündogana z FC Barcelona, pričom tvrdí, že jeho výkony v klube sú veľmi odlišné od výkonov v národnom tíme, ktorého je kapitánom.

„Ilkay Gündogan hrá vynikajúcim spôsobom za klub a keď hrá potom za národný tím tak, ako hrá, čo si má potom človek pomyslieť. Poslal do reprezentácie svoje dvojča s menším talentom? Nerozumiem tomu,“ povedal Schaffert v rozhovore pre Hannoversche Allgemeine. Ďalším nemeckým futbalistom, ktorého kritizoval, bol Joshua Kimmich.

Pochybnosti o európskom šampionáte

Nemecký národný tím prechádza náročnou situáciou. Pred niekoľkými mesiacmi nahradil Hansa-Dietera Flicka na poste hlavného trénera Julian Nagelsmann.

Nemci v tomto roku odohrali dovedna 11 zápasov, pričom až šesť prehrali a zvíťazili len v troch.

„Mám veľa pochybností o budúcoročnom európskom šampionáte. Čo sa týka potenciálu, môžeme zájsť ďaleko, ale ambície, očakávania a realita sú v tejto chvíli tak vzdialené, že je to pre mňa absolútne nevysvetliteľné,“ dodal Schaffert.

Podľa neho problémom nemeckého mužstva nie je nedostatočná kvalita, ale chýbajúca zaangažovať a lepší postoj.

„Mám pocit, že viacero hráčov, ktorí momentálne hrávajú, si myslí, že na ihrisku stačí možno 85-percentné nasadenie. Potom však zistíte, že proti Turecku ani Rakúsku to už nestačí. A nechcem si ani len predstaviť, čo sa stane, ak s takýmto prístupom budeme hrať proti Francúzsku alebo Anglicku. Možno už nepotrebujeme len veľmi talentovaných, ale aj takých, ktorí sú ochotní vyhrnúť si rukávy,“ zakončil funkcionár DFB.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Hans-Dieter FlickIlkay GündoganJoshua KimmichJulian Nagelsmann
Firmy a inštitúcie DFB Nemecký futbalový zväzFC Barcelona