Poslanci požiadali o zvolanie mimoriadneho ústavnoprávneho výboru, Šutaja Eštoka upodozrievajú z porušenia zákona

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HLAS SD: O senioroch a pracujúcich
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková
Tento článok pre vás načítala AI.

Štvorica poslancov z demokratických opozičných strán požiadala o zvolanie mimoriadneho ústavnoprávneho výboru.

Ako na sociálnej sieti informoval poslanec Národnej rady SR Ondrej Dostál (SaS) o zvolanie výboru spolu s ním požiadali Lucia Plaváková a Branislav Vančo z Progresívneho Slovenska a František Mikloško z Kresťanskodemokratického hnutia.

Podozrenie z porušenia zákona

Predsedu výboru Miroslava Čellára (Hlas-SD) požiadali aj o prizvanie nového ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), poslanci majú podozrenia z porušenia zákona.

Podozrenia sa týkajú personálnych rozkazov, ktorými boli novým ministrom dočasne pozbavení výkonu štátnej služby vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) okolo Jána Čurillu,“ uviedol Dostál.

Predseda výboru zvolá zasadnutie

Čellára poslanci a poslankyňa požiadali aj o prizvanie predsedníčky Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti Zuzany Dlugošovej a advokáta vyšetrovateľov Petra Kubinu. Termín schôdze bol navrhnutý medzi 9. až 14. novembrom, aby sa na nej mohli zúčastniť všetci prizvaní.

Podľa zákona o rokovacom poriadku NR SR je predseda výboru povinný zvolať jeho zasadnutie, ak ho o to požiada aspoň tretina členov výboru,“ pripomenul Dostál a dodal, že v ústavnoprávnom výbore zasadá 12 členov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav VančoFrantišek MikloškoJán ČurillaLucia PlavákováMatúš Šutaj EštokMiroslav ČellárOndrej DostálPeter KubinaZuzana Dlugošová
Firmy a inštitúcie Hlas-SDKDH Kresťanskodemokratické hnutieNAKA Národná kriminálna agentúraNárodná rada SRPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a SolidaritaÚrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti