Poslanec Fico avizuje zverejnenie „strašných vecí“ o ministrovi vnútra Mikulcovi

Robert Fico
Poslanec NR SR za stranu SMER-SD Robert Fico počas rokovania 40. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 23. september 2021. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová

Schôdza o návrhu na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca sa otvorila, povedali sme všetky argumenty. Zajtra ráno sme pripravení pokračovať a o 11:00 hlasovať za vyslovenie nedôvery. Na tlačovej besede to povedal predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico po tom, čo sa prerušila schôdza o Mikulcovi.

Líder Smeru-SD vyhlásil, že nevie, čo budú v koalícii robiť, pretože podľa neho, to, čo vyjde o Mikulcovi, „to budú strašné veci“. Fico sa domnieva, že priamo minister Mikulec riadil manipulácie trestných konaní.

Ďalšiu mimoriadnu schôdzu parlamentu by chcel zvolať aj opozičných Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) o odvolaní premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Fico tvrdí, že Smer-SD je tiež za odvolanie Hegera, ale táto schôdza len povedie k posilneniu premiéra. Smer-SD však podľa Fica dodá Hlasu-SD potrebné podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze. „Keď to Hlas chce, nech si tú schôdzu vedie,“ dodal Fico.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerRobert FicoRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie SMER-SD