Poslanec za PS Vančo kritizoval koalíciu za obmedzenie rokovacieho času

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Ustanovujúca schôdza parlamentu
Poslanec parlamentu za hnutie Progresívne Slovensko (PS) Branislav Vančo skladá poslanecký sľub počas ustanovujúcej schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 25. október 2023. Foto: archívne, SITA/Diana Černak
Tento článok pre vás načítala AI.

V rozprave k novele Trestného zákona v druhom čítaní vystúpil aj poslanec Branislav Vančo (PS), ktorý koalíciu kritizoval za obmedzenie rokovacieho času.

Koalícia si pred týždňom odsúhlasila, že na prerokovanie bodu postačí 62 hodín. Čas sa prerozdelil medzi všetky parlamentné politické subjekty. Vančo pripomenul, že je zrejme posledným rečníkom z klubu PS, pretože ich pridelený čas je už takmer minutý. Rozprava k druhému čítaniu prebieha od stredy 31. januára.

Okrem obmedzenia času na diskusiu poslanec kritizoval koaličné rozhodnutie zarátať do stanoveného času aj úsek, počas ktorého poslanci čítajú pozmeňujúce návrhy. Podľa rokovacieho poriadku by však rečníkovi nemal plynúť čas, keď sa pozmeňujúci návrh číta. Keďže bolo podaných takmer 50 pozmeňujúcich návrhov, niektorí poslanci, ktorí sa prihlásili do rozpravy, nemohli pre krátkosť času vystúpiť.

„Všetko toto sú obrovské chyby, ktoré, verím, že zohľadní ústavný súd,“ povedal Vančo v pléne. Podľa medializovaných informácií by sa o zmenách v Trestnom zákone malo hlasovať vo štvrtok.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav Vančo
Firmy a inštitúcie Progresívne Slovensko (PS)