Post predsedu parlamentu patrí Hlasu, Tomáš apeluje na dodržiavanie koaličnej dohody (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Erik Tomáš
Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) si nárokuje post predsedu parlamentu, vyplýva to totiž z koaličnej dohody. Pre agentúru SITA to potvrdil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).

Voľba budúceho predsedu je odložená

Budúcemu prezidentovi Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) zanikol mandát poslanca, a teda aj funkcia predsedu parlamentu, deň po zvolení za hlavu štátu v prezidentských voľbách.

V súčasnosti je poverený výkonom právomocí predsedu parlamentu jeho podpredseda Peter Žiga (Hlas-SD). Otázku voľby predsedu nateraz koalícia odložila, vrátia sa k nej až po voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa na Slovensku konajú 8. júna.

Plnenie koaličných dôhod

Myslíme si, že dôvera koaličných partnerov by mala byť založená na plnení koaličných dohôd a programového vyhlásenia vlády,“ myslí si Tomáš.

Aktuálne si na post šéfa parlamentu robí nárok podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Tomáš tento týždeň informoval, že strana Hlas-SD nominovala do tejto funkcie ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richarda Rašiho. V eurovoľbách kandiduje aj Danko, podľa Rašiho tak všetko závisí od výsledku volieb.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoErik TomášPeter PellegriniPeter ŽigaRichard Raši
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSNS Slovenská národná strana