Požiar v univerzitnej košickej nemocnici má svojho vinníka, dotyčnej osobe hrozí desať až pätnásť rokov za mrežami

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
polícia
Foto: ilustračné, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Polícia obvinila osobu, ktorá podľa výsledkov vyšetrovania spôsobila požiar v košickej nemocnici.

Ako na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, po vykonaných procesných úkonoch a na základe získanej dôkaznej situácie vyšetrovateľ obvinil jedného človeka z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia. V prípade dokázania viny hrozí dotyčnej osobe desať až pätnásť rokov za mrežami.

Vzatie do vyšetrovacej väzby

„Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej osoby do vyšetrovacej väzby,“ doplnila polícia.

Z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) v Košiciach vo štvrtok 7. marca evakuovali pacientov z dôvodu požiaru. Ako uviedla hovorkyňa UNLP Monika Krišková, požiar bol nahlásený približne okolo jednej hodiny ráno, a to v objekte Monobloku na Tr. SNP 1.

Požiar na psychiatrickej klinike

„Požiar vznikol na 4. poschodí na I. psychiatrickej klinike, v priebehu krátkeho času bol uhasený, následný problém spôsobovalo najmä zadymenie. Siedmi pacienti z psychiatrickej kliniky boli pre nadýchanie sa splodinami a pre hyperbariu prevezení do nemocnice Košice – Šaca“ uviedla Krišková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Policajná hovorkyňa Jana Mésarová informovala, že podozrivú osobu zadržali v ranných hodinách, dodala, že presné príčiny i bližšie okolnosti požiaru sú predmetom vyšetrovania.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana MésarováMonika Krišková
Firmy a inštitúcie Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v KošiciachPZ Policajný zbor SRUniverzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach