Pre sestry Fialkové je Hochfilzen motivácia do ďalších pretekov, v ich zlepšenie verí aj Kuzminová

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
of Slovakia in action during the women's 15km individual race at the IBU World Cup biathlon season opening at Ostersund Ski Stadium in Ostersund, northern Sweden, Saturday Nov. 27, 2021. ()
Ivona Fialková. Foto: Anders Wiklund/TT via AP

Najlepšia slovenská biatlonistka Paulína Fialková má už aspoň malý dôvod na radosť. Veľmi slabý úvod novej sezóny Svetového pohára vo švédskom Östersunde vystriedalo nádejné zlepšenie v rakúskom Hochfilzene.

Tam sa staršia zo sestier Fialkových dvakrát dostala na bodované pozície vo Svetovom pohári, hoci na tie najlepšie súperky sa stále díva z úctivej vzdialenosti.

Zaváhanie na strelnici

Po 34. mieste v rýchlostných pretekoch to v stíhačke vytiahla na 20. pozíciu, keď len dvakrát zaváhala na strelnici. Ak by sa bral do úvahy len bežecký čas, skončila by šestnásta.

Napredovanie 29-ročnej Breznianky pozorne vníma aj trojnásobná olympijská víťazka a šesťnásobná medailistka spod piatich farebných kruhov Anastasia Kuzminová.

Bežecká forma

„Bojuje a napreduje. Jej bežecká forma už nie je taká dobrá ako v sezónach, keď som ešte ja súťažila. Je však typ športovkyne, ktorá sa dokáže chytiť a rada sa ťahá za niekým. Napríklad Dorothea Wiererová pre ňu bola často vzorom,“ uviedla Anastasia Kuzminová na adresu Paulíny Fialkovej pre RTVS.

„Strieľala som v stoji nekonečne dlho, ale mala som aj na to dôvod. Bola som zadýchaná a potrebovala som sa upokojiť. V konečnom dôsledku som spokojná s tým, ako som to zvládla,“ uviedla P. Fialková po pretekoch v Hochfilzene podľa webu slovenskybiatlon.sk.

V lepšej nálade

Paulíne Fialkovej patrí po dvoch nevydarených kolách v Östersunde a solídnom zlepšení v Hochfilzene 42. priečka v celkovom poradí Svetového pohára.

Z 30 bodov nazbierala až 28 v Rakúsku a do dejiska najbližších pretekov SP francúzskeho Annecy – Le Grand Bornand odcestovala v lepšej nálade. Ženy tam od 16. do 19. decembra absolvujú rýchlostné preteky, stíhačku aj preteky s hromadným štartom.

„Výsledky z Hochfilzenu sú pre mňa motivačné a povzbudzujúce pred pretekmi vo Francúzsku. Najbližšie budú už vo štvrtok a ja sa na ne teším,“ doplnila Paulína Fialková. „Naše dievčatá potrebujú čas na zlepšenie a ja poprosím fanúšikov, aby im ho dopriali. Majú tendenciu sa zlepšovať, a to aj v štafete,“ doplnila Kuzminová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anastasia KuzminováDorothea WiererováIvona FialkováPaulína Fialková