Pred izraelským veľvyslanectvom sa zapálil americký vojak, vraj už nebude „spolupáchateľom genocídy“ (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Americký vojak, izraelské veľvyslanectvo
Pred izraelským veľvyslanectvom vo Washingtone sa zapálil príslušník amerických vzdušných síl. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Príslušník amerických vzdušných síl v aktívnej službe sa v nedeľu zapálil pred izraelským veľvyslanectvom vo Washingtone D.C. Utrpel pri tom kritické zranenia a neskôr prišla informácia, že v nemocnici zomrel. Informuje o tom agentúra AP, ktorej to pod podmienkou anonymity povedala osoba oboznámená so záležitosťou.

Svoj čin streamoval

Incident sa stal krátko pred 13:00 miestneho času a muž to streamoval na platforme Twitch. Orgány činné v trestnom konaní predpokladajú, že muž začal živé vysielanie, položil telefón, polial sa urýchľovačom a zapálil.

V jednom momente podľa zmienenej osoby povedal, že „už nebude spolupáchateľom genocídy“. Video z platformy zmazali.

Prehľadali aj jeho auto

Metropolitná polícia vo Washingtone uviedla, že jej príslušníci zasahovali pri veľvyslanectve spolu s americkou tajnou službou a na miesto privolali aj pyrotechnikov, aby prehľadali podozrivé vozidlo. V ňom sa podľa polície nenachádzali žiadne podozrivé materiály.

Incident sa stal v čase, keď Izrael vedie ofenzívu proti militantnému hnutiu Hamas v Pásme Gazy, ktorá vyvolala aj kritiku a tvrdenia o genocíde Palestínčanov. Izrael tieto tvrdenia popiera a tvrdí, že jeho operácie sú v súlade s medzinárodným právom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Hamás